czwartek, 16 maja 2013

Prosty kurczak z papryką

Po miesiącu bycia słomianą wdowa zaczynam wychodzić ze skorupki. To znaczy ze nie jest ze mną bardzo źle. Udało mi się wczoraj przezwyciężyć lenistwo i niechęć do wychodzenia z domu samej i udałam się wieczorem na basen. Matko jakie to przyjemne uczucie, zanurzyć się w wodzie i odciąć się od problemów. Wpisze to chyba na listę czynności ratujących przed rzeczywistością zaraz obok zakupów. W planach jest również bieganie, ale do tego zbieram się już tyle czasu ze nie wiem czy mi się kiedykolwiek uda. 
Co do przepisu to chyba najprostsze danie jakie znalazłam z kurczakiem, przypadkiem na pinterest.com. Szybki i mało wymagający a przy tym rewelacyjny w smaku. Można go dowolnie modyfikować o ulubione składki. A co najważniejsze jest jednogarnkowy! I pomimo dużej ilości papryki nie przejadła nam się. Następnym razem przyprawie po meksykańsku.

Składniki:
- 2-3 papryki zielone
- puszka pomidorów bez skorek w kawałkach, u mnie od razu z bazylią
- duża pierś z kurczaka
- ulubiony żółty ser

Paprykę kroimy w paski, pierś z kruczka kroimy na kawałki. Kurczaka przyprawiamy i smażymy na złoto. Zdejmujemy kurczaka i wrzucamy paprykę. Smażymy żeby trochę zmiękła i wrzucamy kurczaka z powrotem. Dodajmy pomidory i zostawiamy co jakiś czas mieszając na około 20 żeby odparowała woda z pomidorów. Następnie zasypujemy wszystko startym serem i zostawiamy do rozpuszczenia. Nie mieszamy! My zjedliśmy bez dodatków. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...